Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27
Vinařství Holánek přijede v sobotu 27.7. s pojízdnou vinotékou od 16:10-16:30 na náves VnJ
28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Vyskytná nad Jihlavou > Patka > Příspěvky, názory, nápady

Příspěvky, dotazy, názory, nápady občanů

Veškeré příspěvky, otázky, nápady a podněty musí být formulovány srozumitelnou a slušnou formou. Pokud nebudou odporovat mravní etiketě, nebudou vulgární, napadající a urážlivé, rádi tyto zvěřejníme a přidáme odpovědi. Na jednotlivé dotazy odpovídá výhradně zástupce obce, t.j. zpravidla starosta, ev. jeho zástupce.
adresa pro zasílání příspěvků je : starosta@yskytnanadjihlavou.cz
 

5) 2.6.2010 10:04

Dobrý den, nestálo by za zvážení nechat instalovat informační radar rychlosti na začátek obce? Jedná se hlavně o místo u školy, aby si někteří řidiči uvědomili, že jsou v obci a nezačínali brzdit až za hřištěm. Spousta jiných obcí tento radar má a ve většině případech na to reagují.

Děkuji David Carda

Odpověď :

1) Informační radar je zařízení, jehož cena se pohybuje řádově v desítkách tisíc korun.Takováto investice musí být schválena zastupitelstvem a odsouhlasena v rozpočtu obce.

2) Nevím o tom, že toto zařízení ukázní řidiče tak, aby vložené investice přinesly pozitivní výsledky. Stačí si přečíst Jihlavské listy ze dne 4. 6. 2010, kde jsou názory z obcí, které toto zařízení instalovali, zcela opačné, viz. příloha.

Příloha : Radar.pdf

4) 8.3.2010 06:59

Dobrý den, chtěla bych upozornit na nebezpečnou situaci při vjezdu do obce Hlávkov od Šimanova. Více než před týdnem zde sjel ze střechy statku na vozovku sníh a blokuje jízdní pruh. Navíc je to v nepřehledné zatáčce. Auto, které jede od Šimanova musí tento blok ledu objíždět v protisměru a přitom přes zeď nevidí, jestli proti nejede někdo další. V sobotu odpoledne zde málem došlo ke střetu dvou vozidel. Dolédněte prosím, aby majitel vedlejší usedlosti tuto překážku odstranil. Je to skutečně velmi nebezpečné.

Děkuji Jana Brabcová, Šimanov

 

Odopověď : Vážená paní Brabcová, Vaši stížnost je nutno směřovat na správce výše uvedené komunikace. 

3.) 22.1.1010 07:43

Dobrý den, mám dotaz ohledně stanovení koeficientu pro výpočet daně z nemovitosti v katastru Vyskytná nad Jihlavou. Bude se pro výpočet daně používat základní sazba dle zákona nebo se bude tato sazba navyšovat?

Děkuji. Zdeňka Podloucká

 
Odopověď : Koeficient pro výpočet daně z nemovitosti se  pro rok 2010  nemění.

2.) 28.12.2009 23:06

Dobrý den, podávám tento návrh ke zvážení. V případě souhlasu většího počtu obyvatel by bylo možné požádat zastupitelstvo, aby jej projednalo  na svém zasedání:
"závaznou vyhlášku obce doplnit o rozhodnutí zakázat používání sekaček a jiných motorových zařízení v neděli a ve svátek".

Zdeňka Podloucká, Rounek 42

Odpověď : Zákaz používání  sekaček a jiných  motorových zařízení se dá případně řešit Vyhláškou. Je nutné projednání zastupitelstvem obce.

1.) 26.12.2009 22:44

Přesto,že jsem už jenom bývalý "vyskytňák" sleduji Vaše stránky a možnost kontaktovat "obec" mailem považuji za velmi dobrý nápad.
Jako praktickou zkoušku si dovolím položit jeden konkrétní dotaz,uvidíme jak celá věc funguje.
Můj dotaz se týká pozemku pacelní číslo 1732 v k.ú. Vyskytná.Jedná se o cestu ke Sv.Antonínovi,známé kapličce.Tento popis určitě stačí aby bylo jasné,kterou cestu mám na mysli.Tato cesta je ve směru od Rounku osazena dopravní značkou "zákaz vjezdu všech vozidel".Ne,že by snad tuto značku někdo respektoval,přesto by mne zajímalo,zda obec Vyskytná skutečně zakazuje vjezd na cestu ve svém vlastnictví dopravní značkou.
Berte tento můj dotaz jako pouhou zkoušku systému,opravdu nejde o závažný problém.Pokud není pro zákaz vjezdu na uvedenou cestu závažný důvod a značku nikdo nerespektuje možná by nebylo od věci ji odstranit.

Ing.Zdeněk Bartošík
Milíčov 55

Odpověď : Cesta z Rounku ke kapli sv. Antonína p.č. 1732 není v pasportu místních komunikací obce. Značku „Zákaz vjezdu“ obec neosazovala.