Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Vyskytná nad Jihlavou > Aktuality > Co se u nás právě děje > ARCHÍV AKTUALIT

ARCHÍV AKTUALIT18.6.2012 Oprava vstupního schodiště na hřbitov ve Vyskytné n. Jihlavou

V pondělí 18.6.2012 proběhly poslední práce na opravě vstupního schodiště na pohřebiště ve Vyskytné nad Jihlavou. Částka na opravu schodiště je necelých 35 tisíc Kč. Spolu s opravou schodiště je spojena i výměna dřevěných vrat, které se již nacházejí v naprosto dezolátním stavu a v brzké době budou nahrazena stylovými kovanými vraty. Investice do těchto vrat bude v částce 33 tisíc Kč. Na této investici se spolupodílí Obec Vyskytná nad JIhlavou částkou 71 tis. Kč a Římskokatolická farnost prozatím částkou necelých 6 tis. Kč.

15.6.2012 Výměna oken v prvních dvou bytech v budově ZŠ

V pátek 15.6.2012 se dočkali první majitelé bytů ve 3. NP v budově školy výměny nekvalitních střešních oken. Celkem bylo vyměněno 5 kusů oken v jednom bytě a 3 kusy v bytě druhém. Celkové náklady na tuto investici se vyšplhaly na částku 192 tisíc Kč.

8.6.2012 Dokončení terénních úprav před obchodem

V pátek 8. června 2012 byly konečně dokončeny terénní úpravy před vstupem do prodejny ve Vyskytné nad Jihlavou. Zároveň s těmito úpravami byly dokončeny venkovní nátěry zábradlí na vstupních schodištích a úpravy patek sloupů fasády, řešené v rámci reklamace. Celkové náklady se pohybují okolo částky 350 tisíc Kč.

1.6.2012 Obnova ředitelny a nové třídy v ZŠ

Počátkem měsíce června začala obnova bývalé ředitelny s úpravou další třídy pro žáky 5. třídy v základní škole v dosud nepřístupném 2. NP, kde mělo do začátku letošního jara sklady muzeum Jihlava. Po dokončení výměny oken (viz. akce 10.4.2012) bude provedena výměna topení, podlahy, kompletních elektrických rozvodů a opravy a výspavy omítek. Celková investice na tuto akci se pohybuje okolo 250 tisíc Kč.

31.5.2012 Oprava výtluků v místních komunikacích

Na konci měsíce května proběhla oprava výtluků po zimě v místních komunikacích mezi obcemi. Celkové náklady na opravy výtluků byly 120 tisíc Kč.

2.5.2012 Revitalizace nádrže na návsi ve Vyskytné nad Jihlavou

V úterý 2. května 2012 začala dlouho připravovaná rekonstrukce bývalé požární nádrže v centru obce. Na jejím místě vznikne moderní jezírko, které bude v letních měsících možné využít ke koupání, v zimě je samozřejmě počítáno s bruslením dětí a veřejnosti.Z Kraje Vysočina se na tuto akci podařilo  získat dotaci ve výši 107 tis. Kč., Obec Vyskytná nad Jihlavou se podílí částkou 399 tis. Kč. Celkové náklady na revitalizaci tedy budou 506 tis. Kč.

14.4.2012 Úklid příjezdových silnic do Vyskytné nad Jihlavou

V sobotu 14. dubna proběhl již tradiční jarní úklid příkopů podél cest do Vyskytné nad Jihlavou. Akce byla uspořádána v rámci celokrajské akce Čistá Vysočina, jejímiž organizárory v naší obci bylo opět občanské sdružení Zvony 2007. Záštitu nad celou akcí převzal starosta obce. Pytle pro sběr odpadů a bezpečnostní vesty dodal Kraj Vysočina, který provede i následný svoz sebraného odpadu. Úklidové akce se zúčastnilo celkem 21 občanů obce, včetně starosty, dvou členů rady a jednoho zastupitele. Sraz účastníků byl v 9 hodin u kostela, kde proběhlo rozdělení do skupin podle počtu příjezdových silnic, byly rozdány modré a žluté pytle pro jednotlivé odpady, starosta vybavil přítomné, hlavně děti povoleným energetickým dopingem (bonbóny a sušenkami), rukavicemi a po udělení potřebných instrukcí se jednotlivé skupiny vydaly na své určené úseky. Ačkoli bylo s nadějí očekáváno menší množství odpadu, sebralo se nakonec přibližně stejné množství, jako každý jiný rok. V rámci této akce byla zlikvidována i černá skládka v místě na hangárech, kterou si vzali na starosti starosta obce spolu s radním obce panem Markem. Celkem bylo sebráno 31 kusů pneumatik, z toho jedna nákladní, 3 pláště na kolo, 7 kusů izolátorů vysokého napětí, 5 sedaček do automobilu, 1 pc monitor, 1 wc mísa, 2 automobilové nárazníky, 2 uhynulá zvířata, 3 dvacetilitrové plechovky se zbytky barev, 2 barely s odpadem, 1 kostra od kola, 6 pytlů s pet lahvemi, 6 pytlů s ostatním komunálním odpadem, 8 plastových kbelíků od nátěrů a nepřeberné množství drátů, hadic, provazů, skleněných lahví a jiného odpadu. Po zhruba dvou hodinách byla akce úspěšně ukončena. Pan Lubomír Jonáš svezl veškerý sebraný odpad od jednotlivých sběračů na jedno místo, odkud bude tento v následujícím týdnu odvezen a zlikvidován.

10.4.2012 Zahájení III. etapy výměny 19 kusů oken v ZŠ

Bezprostředně po Velikonocích byla zahájena výměna 19 kusů oken na chodbě, v kotelně, budoucí obnovené ředitelně a nové třídě pro pátý ročník, včetně největšího okna v budově v mezipatře mezi prvním a druhým nadzemním podlažím. Celá investice do III. etapy výměny oken je 202.tisíc Kč.

28.3.2012 Slavnostní zahájení výstavy Vyskytná včera a dnes

Na den učitelů byla zahájena výstava, kterou byl ukončen dlouhdobý projekt žáků páté třídy základní školy. V roce 2011 proběhlo fotografování jednotlivých míst v obci, které měli žáci k dispozici na starých dobových fotografiích. Fotografováním ze stejných míst došlo k unikátnímu srovnání vývoje obce, čímž vzniklo unikátní pásmo fotografií. Zahájení se zúčastnila řada občanů obce, včetně žáků základní školy, kteří připravili bohaté pohoštění. Výstavu zahájil ředitel školy Mgr. Baueršíma a odborným výkladem doplnil histoik pan Vilímek. Celý soubor fotografií byl poté přesunut do prostor chodby základní školy, kde bude pro zájemce vystaven až do konce roku 2012.

24. až 25.2.2012 24 hodinový turnaj v soft tenise

Turnaje se zúčastnilo celkem 34 hráčů. Stejně jako každý rok byl oproti loňskému ročníku zájem opět vyšší a do dalšího jsou přihlášení noví zájemci o účast v tomto ,,podniku." Jako každý rok byla spousta zábavy a legrace. každý, kdo se účastnil udělal něco nejen pro sebe, ale i pro naši školu, protože výtěžek bude opět předán k financování jejich sportovních potřeb. 

Nejmladšímu účastníku turnaje bylo 13 let, nejstaršímu 55 roků. Díky ohromnému zájmu padla myšlenka spojit uskutečnění příštího ročníku v roce 2013 s pokusem o zápis do knihy rekordů o nejdéle hraný soft-tenisový turnaj  bez přerušení. Na fotografii je několik málo účastníků turnaje, kteří po těžkých nočních hodinách dokázali přijít na slavnostní zakončení a vyhlášení výsledků.

Výsledková listina turnaje.pdf

Napsali o nás:  

12.2.2012 Karneval

V neděli 12. února se uskutečnil tradiční karneval v tělocvičně základní školy ve Vyskytné nad Jihlavou. Účast byla ohromná. I naše tělocvičná přestává stačit. V nepřeberném množství masek, které mnohdy nepostrádaly nápad a šikovnost dětí vybrala ,,odborná" porota 3 absolutní vítěze, kteří obdrželi ocenění.  

      1. místo Královna ohně    2. místo Jaro    3. místo Šmoulinka

       1. místo Královna ohně       2. místo Jaro             3. místo Šmoulinka

11.2.2012  Setkání u kaple sv. Antonína na Rounku

V sobotu 11. února 2012 proběhlo u kapličky sv. Antonína Paduánského v lesích nad Rounkem již tradiční setkání u příležitosti svátku svatého Valentýna. Protože mrzlo až praštělo, byl na místě zajištěn horký čaj, svařené víno nebo horká medovina. I přes velký mráz byla účast hojná, k ohřátí posloužilo teplo ohně. Všem přítomným zamilovaným a manželům požehnal pan farář p. Jeroným, přítomný starosta obce informoval o připravovaném plánu záchrany kapličky v roce 2012, kdy by měla proběhnout celková rekonstrukce.

            

15.9.2011  Otevření nového oddělení MŠ

V polovině září proběhlo slavnostní otevření nového oddělení Mateřské školy ve Vyskytné nad Jihlavou, které pojme 13 dětí. Celková kapacita školky je tak nyní 37 dětí. Investice obce na rozšíření byla 707.000,- Kč. a byla provedena v suterénu budovy v místě bývalé ordinace a skladů.Velkou zásluhu na této akci mají rodiče dětí, kteří se brigádně organizovali o víkendech a odpoledních po práci a postupně krok za krokem prováděli práce, které ušetřili obci značnou finanční částku a pomohly otevřít nové oddělení v rekordním čase za 3 měsíce. Současně s touto akcí byla provedena oprava a přesunutí automatické tlakové stanice vody pro 7 bytů v nejvyšším patře budovy v celkové investici 30.000,- Kč.

Napsali o nás: 

Jihlavské listy 16.9.2011 http://www.jihlavske-listy.cz/clanek9298-se-skolkou-pomohli-i-rodice.html

15.8.2011 Výměny vysloužilých přístrojů v kuchyni ZŠ

V roce 2011 se podařilo zajistit dotaci ve výši 150.000,- Kč. na výměnu vysloužilých přístrojů v kuchyni v ZŠ. V současné době vaří naše kuchyně pro žáky ZŠ, děti z MŠ a děti z MŠ v Rantířově v množství přes 130 obědů denně. Z tohoto důvodu již staré přístroje z padesátých a šedesátých let minulého století nevyhovovaly současným požadavkům a nárokům a byly tedy vyměněny za nové v celkové investici ve výši 317.000,- Kč. Zároveň bylo zmodernizováno propojení kuchyně a jídelny a byl vybudován nový vstup přímo z prostor jídelny.

     

4.6.2011 Renovace polních křížků, úklid okolí kaple sv. Antonína Paduánského a okolí studánky Panny Marie

Ovíkendu v sobotu proběhla velká brigáda pořádaná občanským sdružením Zvony 2007, na které proběhl velký úklid okolí i samotné kapličky sv. Antonína Paduánského, úklid okolí a příprava na sezónu studánky Panny Marie v zatáčkách a renovace (obnova) dávno ztraceného křížku s nádherným výhledem na Vyskytnou.

 

9.3.2011 Nová záložka na stránkách

Dnes byla na stránky obce do záložky Archiv dokumentů vložena nová záložka Rada obce. Na této stránce budou pro zprůhlednění a zvýšení důvěryhodnosti práce zastupitelstva zveřejněny programy jednotlivých rad

4.3.2011 O kompostárnu firmy Setra spol. s r.o. se zajímala i Česká televize                                                                                                                          

Zřejmě díky podanému podnětu Inspekci životního prostředí do Havlíčkova Brodu kvůli havarijnímu stavu, který nastal v polovině ledna na kompostárně firmy Setra spol. s r.o., kdy nekontrolovatelně přetékala záchytná jímka odpadních vod do okolní půdy, se znovu zvýšil zájem médií o náš problém. Po návštěvě rádia Region a Jihlavského deníku dne 3.3.2011, se u nás objevili zástupci dalšího média, a to z České televize, kteří natočili rozhovor na místě kompostárny se zástupci obcí Vyskytná nad Jihlavou, Bílý Kámen a předsedkyní občanského sdružení Zvony 2007.

             

3.3.2011 Výměna 10 kusů oken na budově ZŠ ve Vyskytné nad Jihlavou

Dne 3. března započala další fáze, která bezprostředně navazuje i na rekonstrukci bytu, a to výměna 10 kusů oken na budově ZŠ. Touto výměnou bude téměř dokončena výměna oken v pravém křídle budovy. Celková investice do této výměny je 117.000,- Kč.

            

             

21.2.2011 Rekonstrukce bytu č. 7 v budově ZŠ ve Vyskytné nad Jihlavou 

21. února 2011 začala rekonstrukce bytu číslo 7 v budově ZŠ ve Vyskytné nad Jihlavou. Předmětem této rekonstrukce je naprosto kompletní oprava bytu, včetně výměny oken, topení, plynového kotle a částečné změny dispozic bytu. První fází tak započala očekávaná a dlouhodobě plánovaná rekontrukce budovy základní školy.Předpokládaná investice do rekontrukce je necelých 500.000,- Kč.

 

3.10.2009 Tradiční setkání seniorů v KD Rounek

V letošním roce byla po loňském zklamání účast opět hojnější. Tentokrát se přišlo pobavit 56 našich občanů, seniorů.

Setkání zahájila předsedkyně SPOZ paní Markéta Böhmová, od které převzali uvítací ceremoniál žáci ZŠ ve Vyskytné nad Jihlavou pod vedením pana ředitele Baueršímy a paní učitelky Provázkové. Děti měly nacvičeno pásmo písniček a básniček.

Po tomto zahájení přivítal všechny přítomné pan starosta Vítězslav Vyvíjal. Dalším bodem programu bylo slavnostní vyhlášení soutěže o nejkrásnější rozkvetlé okno (předzahrádku) v jednotlivých obcích. Všem vítězům předala paní Böhmová poukázky na nákup zboží v obchodním domě Baumax. Po tomto příjemném překvapení již naše členky SPOZ, alias hostesky, začaly roznášet slavnostní večeři, kterou v potu tváře celý den připravovaly. No, zkuste si naklepat, obalit a usmažit 70 řízků, o kopě bramborového salátu pro tolik krků již ani nemluvě. Po dobré večeři přišla k chuti dobrá kávička servírovaná společně se zákusky.

Jakmile byla základní potřeba hladu ,,ukojena," spustila do tanečního kroku kapela pana Poláčka, které trvalo pouze několik málo minut, než svojí příjemnou hudbou ,,dotlačila" první tanečníky na parket.

Náladu nezkazilo ani několik ,,frkalů", kteří si nedokáží představit, kolik práce, času a nervů stojí všechny členky SPOZ příprava této akce pro tak velkou spoustu lidí, a kteří namísto poděkování ,,frfňali", že nemají točené pivo. Ale budiž jim odpouštěno, nevědomost hříchu nečiní :o)))

Petr Böhm

více i s fotografiemi na adrese :

http://www.vyskytnanadjihlavou.cz/index.php?nid=687&lid=CZ&oid=1531057 

12.9.2009 Znovuotevření obchodu Smíšeného zboží

Ve Vyskytné nad Jihlavou v prostoru nově budovaného multifunkčního domu v prostoru na návsi pod hřbitovem. Obchod po dlouhé době září nejen novotou, ale i čistotou.

7.9.2009 Předání sponzorského daru 50 tis. Kč. pro potřeby MŠ                                                                                                                                        

Na zasedání zastupitelstva předal pan Evžen Marek sponzorský dar 50.000,- Kč.Mateřské školce ve Vyskytné nad Jihlavou.

ředitel ZŠ a MŠ přebírá Mgr. Petr Baueršíma přebírá sponzorský dar 50.000,- Kč. od pana Evžena Marka
ředitel MŠ Mgr. Petr Baueršíma (vlevo) přebírá sponzorský dar od pana Evžena Marka