Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Vyskytná nad Jihlavou > Aktuality > Kontrola odpadu v popelnicích před vývozem

Kontrola odpadu v popelnicích před vývozemDatum konání:
16.5.2017

Dnes byla provedena namátková kontrola odpadu v některých popelnicích před vývozem a bohužel dopadla velmi katastrofálně. V popelnicích se nachází plastové odpady, papír, dokonce i bioodpad. Z tohoto důvodu bude nyní prováděna kontrola plošná před každým vývozem. Věříme, že u majitelů, kteří již byli o špatném třídění informováni došlo pouze k politováníhodnému nedopatření a příští kontrola již bude rozdávat pouze pochvaly. Děkujeme všem, kteří poctivě třídí odpad.

Popelnice.jpg

Fotografie některých ,,vytříděných" popelnic

18489903_1159744560821712_6169866418744877668_o.jpg   18491459_1159749664154535_2698923795216305434_o.jpg   18491732_1159746030821565_6403072866925296180_o.jpg

Takhle opravdu ne.

 

 


Komentáře

Přidat komentář
 • 16. 5. 2017 15:44
  Soldatova
  Odpady

  Dobrý den tímto způsobem bych chtěla reagovat na email ohledně vývozu odpadu. Povinnost třídit odpad není dána zákonem ani obecní vyhláškou. A nikoho nelze přimět tím, že mu bude odmítnuto odpad odvézt pokud má zaplacen roční poplatek. Třídění má zůstat v rovině dobrovolného rozhodnutím a jaký koliv nátlak vyvolá protichůdné reakce. Nevím jak Vás ostatní, ale mne tento email docela zdvih že židle a donutit k rekreaci. Děkuji a doufám, že nezůstanu sama Soldatova


 • 17. 5. 2017 10:00
  Jana
  Re: Odpady

  Dobrý den,
  nechápu jak v dnešní době si vůbec někdo dovolí prohrabávat popelnici s mým odpadem. Odpad je až do likvidace výlučně majetkem původce. Takže ještě jednou uvidím někoho hrabat se v mé popelnici, tak to budu řešit na vyšších místech. Už vůbec nechápu jak někdo může odhlasovat vývoz popelnic v letních měsících 1x za 14 dní, kdy stačí hodit do popelnice odřezky od masa nebo dětské pleny a za 3 dni z popelnice lezou červy. Je to prasárna a vypovídá o panu starostovi co je za čistotného člověka na svém místě. Bohužel se obávám, že většina lidí i když jsou naštvaný tak mlčí jelikož nedokážou říct názor nahlas!


 • 12. 6. 2017 13:10
  Petr Böhm - starosta obce V.n.J. - Moderátor
  Re: Odpady

  Dobrý den vážená paní Soldátová,

  velmi rychle Vás vyvedu z omylu. Domnívat se totiž ještě neznamená, že je to tak správné.

  Každý je povinen nakládat s odpady a zbavovat se jich pouze způsobem stanoveným zákonem o odpadech a ostatními prováděcími předpisy vydanými na ochranu životního prostředí, tedy i třídit jej v souladu s tímto zákonem a předpisy přijatými k jeho provedení. Z povinnosti třídit odpad mohou kraje nebo obecní úřady obcí s rozšířenou působností udělit výjimku formou souhlasu k upuštění od třídění nebo odděleného shromažďování odpadů, zejména pokud vzhledem k následnému způsobu využití nebo odstranění odpadů není třídění nebo oddělené shromažďování nutné.

  I na úseku odpadové legislativy najdeme sankce za neplnění povinností zde stanovených. Pokuty za nesprávné nakládání s odpadem, tedy i jeho netřídění, se pohybují v řádech 20 000 Kč až 1 000 000 Kč u fyzických osob a 300 tisíc korun až 50 milionů korun v případě osob právnických nebo fyzických osob oprávněných k podnikání.

  Zdroj: http://odpady-online.cz/trideni-odpadu-pohledem-prava/

  Třídění opadu tedy kromě zákonů upravuje v obci Vyskytná nad Jihlavou Obecně závazná vyhláška. Takže tvrzení, že je to na dobrovolnosti je zcela mylné.

  Hezký den, a děkuji Vám, že poctivě třídíte odpad.
  Petr Böhm, starosta obce V.n.J


 • 17. 5. 2017 11:36
  Ilona Blochova
  Odpady

  Dobrý den, jsem ráda, že se konečně našlo pár lidí, kteří mají stejný názor jako já a nebojí se ozvat. Myslím, že v této krásné obci je něco hodně špatně a je za tím pan starosta. Já osobně jsem s ním o všem, co se mi nelíbí a že je toho dost.....voda která smrdí chlorem, špatné ovzduší v zimních měsících, neuvážený odvoz odpadů...aj. mluvila osobně, ale on neuznává jiný názor než ten svůj a tohle prohrabávání popelnic je opravdu poslední tečkou a ani já si nepřeju, aby nám prohrabával odpad, jinak se obrátím na právníka, kterého mám v rodině. Každý rozumný člověk určitě odpad třídí a chápe, že je to potřeba, ale toto opatření je opravdu velmi špatné. Také nechápu, proč mám odpad separovat do pytlů, za jejich nákup a odvoz se investují celkem nemalé finanční částky, když se dá vyhodit rovnou do kontejnerů, finanční zvýhodnění by tedy mělo platit i pro nás, kterým odpadky hnijí v popelnicích v současné době 14 dní. Opravdu si myslíte, že je řešení, odvážet svoje odpadky do práce, k rodičům, na velká sídliště, nebo je pálit v kamnech a mlčet ke všemu co se Vám nelíbí........


 • 12. 6. 2017 13:15
  Petr Böhm - starosta obce V.n.J. - Moderátor
  Re: Odpady

  Děkuji za Váš komentář.

  Souhlasím s Vámi, každý rozumný člověk třídí odpad.
  Nabízenou možnost a otevřené dveře na OÚ k diskuzi jste bohužel nevyužila, což mne osobně mrzí, ale je to Vaše volba, nikoli má.

  Přeji Vám, ať se Vám vše daří a hezký den
  Petr Böhm, starosta obce V.n.J.


 • 13. 6. 2017 15:33
  Miroslav Novák
  Re: Odpady

  Koukám, že se tady vyrojilo zase plno chytráků, kterým evidentně unikají souvislosti. Někdo si něco myslí o dobrovolnosti, někdo plácá jeden nesmysl vedle druhého, klávesnici plnou výhrůžek paní Blochová asi nechápe více věcí, které jí naprosto unikají. Ještě zapomněla napsat, že také starosta může za to, že je brzo tma, že je asfalt málo černý, že mraky jsou nad tou naší vesnicí moc vysoko .....
  Lidi, proberte se a začněte používat hlavu a mozek!


 • 13. 6. 2017 10:55
  Krhánková Martina
  Úhel pohledu


  Přes vlastní haluze nevidíte les.
  Uvědomte si, že pokud se tohle vaše chování nezmění, budete si to za pět let vyčítat, možná i dřív.
  Chovat se pokorně k přírodě, ostatním lidem a zvířatům přece patří ke slušnému vychování.
  Házet recyklovatelný materiál do komunálního odpadu je znamka nízkého intelektu.
  - Nemáte čtyři nohy, ale dvě a dvě ruce.
  - Zem není plochá.
  - Nebuďte zlí hlupáci.


 • 13. 9. 2023 2:31
  FelixBeest
  Instagram Video Clip Downloader and Image Sav

  <h2>Edit as well as transform PDF documents online</h2>
  <h3>Just how to utilize?</h3>
  <p>With our online PDF editor site you can modify documents as you desire. Use it to transform PDF to editable Word, scanned photos, various formats of MS Word, or any other style of a data to PDF.
  In addition, consider this PDF converter when you plan to combine several documents, produce or eliminate a password, as well as rotate web pages.
  Publish your documents and customize the output outcome on the setups food selection.</p>
  <h3>Convert PDF declare cost-free</h3>
  <p>No plugins or installment of any kind of program is called for. Our on the internet device will certainly get your documents right into a version of your choice right from your browser.
  Besides, it doesn't matter the data layout you want to transform. With our best online PDF editor device, transforming presentations to PDF is as simple as transforming files into editable Word. The procedure is very easy for all. For instance, you can transform a text file in Word format to a PDF data promptly.
  Edit PDF online</p>
  <p>Do you want to include information, customize fonts, or any other detail of the material of your PDF file? Our on the internet pdf edit tool offers a straightforward method to modify PDF online as well as promptly.
  Utilize it to include new text, cut the file dimension and also facet ratio, or split and merge PDF documents. With our PDF converter, you obtain endless options.
  You can also develop a new password to safeguard your files if you want to.</p>


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů